ESPI 1/2017: Informacja o podpisaniu umowy dystrybucyjnej przez spółkę zależną od Novavis S.A.

Zarząd Novavis S.A. („Emitent”) informuje, iż w dniu 23 lutego 2017 roku otrzymał informację o podpisaniu umowy przez VOOLT sp. z o.o. (spółkę zależną wchodzącą w skład Grupy Novavis), której przedmiotem jest przedstawicielstwo włoskiej firmy Friem S.p.A. _www.friem.com_ i dystrybucja jej urządzeń na terenie Polski.

Friem S.p.A. to firma założona w 1950 roku, działająca obecnie na kilku kontynentach. Jest producentem nowoczesnych inwerterów i wielu innowacyjnych rozwiązań z dziedziny elektrotechniki dla przemysłu i energetyki. Od 2009 roku produkuje i dostarcza rozwiązania dla odbiorców z rynku energetyki odnawialnej w ponad siedemdziesięciu krajach na świecie. Specjalizuje się w produkcji inwerterów centralnych przeznaczonych do zastosowania w średnich i dużych farmach fotowoltaicznych, które poza innowacyjnością charakteryzują się konkurencyjnymi cenami wobec innych producentów.

W ramach podpisanej umowy VOOLT sp. z o.o. posiadł prawo korzystania z doświadczeń Grupy Friem S.p.A. oraz jej potencjału, zaś jego pracownicy otrzymają szkolenie oraz wsparcie w marketingu i promocji urządzeń włoskiego producenta. W momencie posprzedażnym VOOLT sp. z o.o. będzie pełnić role serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

VOOLT sp. z o.o. będzie jedynym i wyłącznym dystrybutorem produktów Friem S.p.A. w Polsce.

 

  • Wojciech Żak – Prezes Zarządu